Potrefená Husa na Albertově

Vnitřní i venkovní hřiště pro prcky, dobré jídlo. Dražší pivo. U parádního vnitřního dětského koutku mívají vždy na stolech tabulku s rezervací, stůl uvolňují právě pro lidi, kteří přijdou s dětmi a chtějí sedět u koutku. Mají i dětské menu. Je dobré, ale dost drahé.

Café AdAstra, Podskalská 8

Sympatická kavárna/restaurace. Denní menu, knihovna, káva, domácí dezerty, dobré pivo. K tomu malý dětský koutek, ať k tomu všemu máte klid. Kavárna zaměstnává lidi s různým druhem postižení, kteří by si jinak práci hledali velmi těžko.

Vinohradský Parlament, Korunní 1 – hned u Míráku, P-2

Dětský kout je oddělený od restaurace, takže dítě od stolu neohlídáte. Je ale veliký a vyřádí se v něm hlavně zvěř, která už běhá. Opičí dráha baví asi všechny děti. Prosby rodičů na odchod nebyly vyslyšeny okamžitě. Pro nejmenší je tam oddělený bazének s kuličkama, žíněnkovýma tréninkovýma schůdkama a měkoučkou skluzavkou (případně plochou na šplhání do vrchu, podle toho, z které strany to dítě vezme). Hraček tam moc nemají, ale nějaké papíry na a další pomůcky na čmárání tam jsou. Přebalovák v dosahu. Obsluha milá, pivo Staropramen z tanku za 39,-. Nejedla jsem tam, ale podle jedné mamky vaří výborně. I pro děti.

Pizzeria Red Flower, Vinohradská 29

Dolů do restaurace vede asi osm tisíc schodů. Když ale požádáte personál, moc ochotně pomohou. I nahoru, vynesou kočár automaticky. Dětský koutek vypadá jako velký skladiště hraček. Což děti milujou. Je tam jen malej koberec, ale zabaví se na něm i nechodící děti. Obsluha byla k dětem hodná a hodně trpělivá. Místo není oplocené, takže jeden člen našeho dětského komanda neustále utíkal za bar. Přebalovací pultík tam mají mimo záchod hned u toho koutku.