Pořadí na stránce je čistě náhodné a nijak nereflektuje rozdílné kvality podniků :)

Erhartova cukrátna, Vinohradská 123

Famózní dortíky, jeden kousek dortu sacher mě doslova zasytil. Fakt dobrota. K tomu matonka, stálo to 81 korun tuším. K dětskému koutku: Zdál se mi na první pohled maličký. Ale zas tak špatné to ve finále vůbec nebylo, viděla jsem i daleko menší. Je ohraničený lavicí, která slouží i jako botník, takže vám tam do vašich bot nikdo furt nekope. Je vhodný i pro nejmenší mimina. Když se tam sejde víc matek, je tam docela nášlap. Na druhou stranu, kde to matky s těma svejma haranťatama a kočárama nezaplněj, žejo. V cukrárně bylo tenkrát asi pět kočárů a pořád bylo kde zaparkovat náš šestý, místo k sezení také bylo. U dětského koutku jsou asi 4 malé stolečky, zbytek cukrárny je na druhé straně. Je zcela bezbariérová, přebalovák mají.

Cukrárna Pod věží, Ondříčkova 15

IMAG2029Tři schody z ulice do cukrárny a slečna za pultem se zrovna nepřetrhla, aby mi s kočárem pomohla. Potom dalších asi 20 schodů do podzemí, kde je dětský koutek. Nahoře parkovací místo tak jako na jeden kočár. První dojem nic moc. Ty prostory dole se mi ale docela líbily. Domácí zázvorová limonáda, půl litru na 41 korun, k tomu nějaký mexický (?) dortík, čokoládový s banánem, docela dobrý. Taky domácí výroba, podle jejich stránek. Celkem za vše asi 71 korun, berou karty. Prodávají i nějaké mošty z ekofarmy, což je sympatický. K dětskému koutku? Maličký a vybavením se mi zdál vhodnější pro IMAG2031starší děti, třeba od roku a půl. I když osmiměsíční Matěj by se tam taky zabavil. Můžete mlsat u stolečků a na děti pokukovat. V koutku je koberec a je oplocený, nikam nezdrhnou. Vedle ale mají bazének plný kuliček a obehnaný žíněnkama, takže řádil tam a byl
spokojený.
V cukrárně mají poměrně velký výběr vín, čepují tam pivo, slečna ve finále taky docela milá. Klidně se tam zase vrátím, jen asi bez kočáru. Jo, líbili se mi tam záchody. Přebalovák mají.

Kavárna Sweetlife, U vodárny 6

Příjemná a dobře dostupná kavárna s celým pokojíkem, kde si mezi stolky můžou děti hrát se spoustou k tomu určenýmu harampádí. Personál ochotně pomůže s kočárama. Přebalovací pultík. Nápoje i dortíky trošku dražší. Třetinka piva v plechu (Plzeň) za 35. Deci a půl vína začíná na tuším 45 u Frankovky a o dost víc u dalších vín. Měla jsem tam medovník a úplně mě nenadchnul. Mezi klady na druhou stranu řadim celý to baby friendly prostředí a ještě to, že přímo naproti přes ulici je velký dětský hřiště. To je ovšem dvousečný, protože jakmile se venkovní podmínky matkám na hřišti znelíbí, nahrne se jich do kavárny poměrně dost.

RC Paleček, Jeseniova 1196

Komunitní centrum nabízí spoustu skupinových aktivit pro děti, nutné předem objednat. Součástí centra je i dětská herna s velikým dřevěným vláčkem, skluzavkou… Pro malý kluky zábava na hodiny. Je tu dětský bazárek s oblečením, kuchyňka. Nevím, jestli je herna přístupná obecně pro veřejnost, pokud se neúčastníte nějaké aktivity.